Zatepleno v roce 2023

Výroční zpráva za rok 2022

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

V roce 2021 byly realizovány dvě akce s podporou programu Nová zelená úsporám na bytových domech Božejov čp.116 a Veselá čp.69

photo208a.jpg

Informace hasičského záchr.sboru o možném riziku užívání elektroinstalace s hliníkovými vodiči

MEMORANDUM pro oživení bytové výstavby

V Praze dne 26. května 2020, v kanceláři Svazu měst a obcí ČR na Vyšehradě došlo ke schůzce předsedy Svazu a starosty Kyjova Františka Lukla s kolegy ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví (SPS) a ze Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD). Cílem schůzky byl podpis společně vypracovaného doporučení pro oživení bytové výstavby ve městech a obcích v této těžké a náročné době.

INFORMACE k převodům bytů do vlastnictví členů

Prezentace studie nových bytů v Pacově

photo66t.jpg

Město Pacov a Stavební bytové družstvo Pelhřimov připravují realizaci výstavby nových bytů, a to v lokalitě nad Sídlištěm Míru.

Město Pacov zde vlastní zasíťované pozemky, připravené pro stavbu bytových domů. Plánem Stavebního bytového družstva Pelhřimov je vybudovat čtyřpodlažní domy s garážemi v přízemí a s venkovními stáními pro osobní automobily.

Lokalita se nachází v klidné části města Pacova, na jižním okraji, s přímou dostupností do okolních lesů. V lokalitě jsou kromě plánovaných bytových domů také budovány rodinné domy a veškerá související infrastruktura, jako jsou sportoviště pro děti, zeleň, zázemí pro odpadové hospodářství atd. Lokalita je bezpečně dostupná cca 10 min pěšky do centra města, kde naleznete obchody, lékaře a úřady.

V těsné blízkosti je Mateřská škola v Jatecké ulici či sportovní areál u sv. Anny. Pacov je lokalitou s nejnižší nezaměstnaností a kriminalitou v rámci kraje Vysočina a jedná se tak o jeden z nejbezpečnějších a sociálně nejstabilnějších regionů v České republice.

Ve městě naleznete městské a státní úřady, polikliniku, sociální zařízení, jako je například Dům sociálních služeb, mateřské školy, základní školu, městské gymnázium, veřejně přístupné sportovní a kulturní areály.

Pacov je známý pestrým spolkovým životem a řadou kulturních a sportovních akcí. Geografická poloha města je takříkajíc ve středu České republiky. Větší sídla – Pelhřimov, Humpolec, Tábor jsou dostupná do 30 minut. Praha, České Budějovice či Jihlava jsou dostupné do 1 hodiny.

V případě vašeho zájmu o připravovaný projekt, kontaktujte Stavební bytové družstvo Pelhřimov.

Bytový dům Pacov – územní studie
Bytový dům – studie

Tel.: 777 568 071, 777 568 073
Mail: matiasek@sbdpelhrimov.cz

Pražská plynárenská a.s. - nabídka energií

Problematika uspokojování pohledávek za dlužníky

Podklady pro medializaci problematiky uspokojování pohledávek za dlužníky, které vznikly jako výstupy ze zasedání rady bytových družstev jihočeské oblasti.

Pojištění domácnosti pro E15 Rodinné finance

Mít pojištěnu svou nemovitost a domácnost by mělo být pro každého vlastníka naprostou samozřejmostí. Ne vždy tomu tak ale bohužel je. V České republice je sice pojištěna většina rodinných domů (téměř 90 %), podíl pojištěných domácností však dosahuje pouze 54 %. „Jedním z důvodů této nerovnováhy je i skutečnost, že lidé často považují pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti za dva různé názvy pro jeden produkt,“ říká Ivana Buriánková z České pojišťovny a vysvětluje: „To je přitom naprostý omyl. Pro správnou pojistnou ochranu je třeba mít sjednána obě tato pojištění. Pojištění nemovitosti se totiž vztahuje na stavbu samotnou a její stavební součásti, naproti tomu pojištění domácnosti kryje případné škody pouze na zařízení a vybavení.“

Projekt Sociální automobil

SBD Pelhřimov se finančně podílelo na realizaci projektu Sociální automobil.

Automobil Dacia Dokker, určený pro Oblastní charitu Pelhřimov, byl předán dne 24. června 2016. Za spolupráci při realizaci projektu poděkoval PaedDr. Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt spol. s r.o. Poděbrady.

photo52a.jpg

Průkazy energetické náročnosti budovy

Seznam domů s vypracovaným Průkazem energetické náročnosti budovy naleznete zde.

Lze na energiích opravdu ušetřit?

photo14i.jpg

Obyvatelé bytů v bytových domech se často stávají terčem podomních obchodníků. Důvod je prostý. Obchodník nemusí cestovat od domu k domu. Stačí mu pouze dorazit ke společnému vchodu a postupně zkoušet jeden zvonek za druhým. V posledních letech se k prodejcům zázračných vysavačů a pánví přidali obchodníci s energií. Často slibují obrovské úspory na dodávkách elektřiny i plynu. Otázkou však zůstává, jak je to s těmi úsporami doopravdy?

(dokument ve formátu pdf stáhnete zde)

Prohlášení SBD Pelhřimov

V poslední době se objevují v našich sdělovacích prostředcích poplašné zprávy o zrušení bytových družstev kvůli jejich lajdáctví.

Mohu vás ubezpečit, že v našem družstvu se toto nestane. Jistě víte, že nový občanský zákoník, zákon o obchodních korporacích a další zákony, které se zabývají družstevním bydlením, byly schváleny již v roce 2012 a počátkem roku 2013. Naše družstvo připravilo dle těchto zákonů nové stanovy, které byly Shromážděním delegátů schváleny 28.11.2013.

Tímto jsme splnili základní požadavek, který je na družstvo kladen novými právními předpisy.

Ing. Matiášek, předseda představenstva

Panelák roku

photo57i.jpg photo53i.jpg photo80i.jpg photo79i.jpg